pondělí 19. prosince 2016

Klub transfornautůPřipadali jste si vždycky...jiní? Přišlo vám, že se věci okolo vás dělají divně? Chtěli jste je dělat jinak? A začali jste záhy hledat, jak na to?

Před pár dny jsem založila na FB skupinu s tímto lehce ulítlým názvem (novotvar "transfornaut" je volně inspirován slovem "psychonaut").
Její členové mě požádali, abych úvodní texty zveřejnila jako jeden celek na blogu, protože jinak zapadnou a ztratí se v diskusi.

Kdo ví, třeba to osloví i někoho, kdo na tuto stránku zabloudí náhodou :)
V tom případě se mi třeba ozvěte na e-mail, máte-li chuť :)

tak tedy:
...................................

Klub transfornautů

Skupina pro nás všechny, kdo jsme přišli do tohoto světa se zvláštní tendencí přemýšlet o věcech kolem sebe a touhou najít způsoby, jak žít a dělat věci jinak, rozumněji, smysluplněji a radostněji, než nás učí společnost na téhle bláznivé planetě.
Smyslem klubu je víc se propojit, sdílet procesy, kterými procházíme, co se učíme, a s čím se potýkáme, co nám dochází a co k nám přichází.
Ideálně osobně, protože všichni dobře víme, že po sítích to jde jen trochu. Ale kdo nemá možnostl tak samozřejmě internet se taky hodí.:)
Navrhovala bych setkávání v Praze. Přišlo by mi dobré, aby srazy měly část povídací, a část věnovanou spojení se Životem - třeba v podobě tiché procházky přírodou nebo společného tancování.

Transfornautem  (hledala jsem prostě nějaké slovo:), může být člověk tisícem způsobů.... Většinou několika způsoby najednou. Prostě se zamýšlí nad "samozřejmými" věcmi, a klade si otázky jako PROČ, JAK, nebo CO DOOPRAVDY CHCI.... Někdy k tomu byl přiveden v oblastech, které mu v jeho konkrétním osobním životě prostě naprosto nefungovaly, a tak je musel začít hlouběji zkoumat. Někdy si prostě uvědomil, že to, jak se věci dělají běžně, je nějaké divné, a začal se pídit po alternativách. Většinou už to trvá pěknou řádku let, a mnozí znás spoustu různých krásných dílčích řešení našli  Ale proces je nekonečnej. Některé věci řešíme více méne všichni, v nějakých podobách, a zároveň s ostatními lidmi, kteří je zdá seneřeší), se o nich těžko mluví...:), a právě tam může být super to zjištění, že v tom člověk rozhodně není sám, a na kolik vychytávek už přišli ostatní

Abych byla konkrétnější, ty oblasti, které si myslím, že se týkají většiny, jsou třeba
- jak dobře žít ve svém těle (strava, pohyb, léčení)
- jak vycházet sám se sebou i s vesmírem (léčení duše, rozvoj ducha, propojování s Jednotou:)
- jak žít spokojeně a smysluplně tady v tom světě (čím se živit, kde žít, jak si udržet kontakt s přírodou a Životem....:)
- jak projevit svůj tvořivý potenciál, využít svou energii a přispět svým jedinečným způsobem
- jak žít s jinými lidmi, ve vztazích přátelských, partnerských, i ve vztahu k "normálním" lidem a společnosti
Samozřejmě každý má svoje individuální pořadí, jak se mu tahle témata různě proplétají, a něco řeší víc, něco méně, něco dříve, něco později, něco velmi úspěšně a něco je pro něj těžké. Někdo se nachází v tom být svobodný cestovatel, někdo v práci s tělem a jeho čištění a harmonizaci, někdo v tvoření hudby... O to zajímavější může být sdílení, protože pestrost je tak velká.:)
Ale mám pocit, že je tu ten určitý společný klíč, že když takovýhle člověk potká jiné takové lidi, a dozví se třeba o jiné z těch oblastí, kterou se třeba ještě sám ani nikdy nezabýval (třeba hedonistický muzikant potká experta přes půsty:))), reaguje obvykle zájmem a zvědavostí:), nebo minimálně pochopením a respektem, i když sám to dělat nepotřebuje.... 
I o tom by to mohlo být, že jsme všichni na jedné lodi a rozmanité cesty vedou k tomu samému.

Je zajímavé procházet seznam a vybírat, koho pozvat.
Někteří lidé jsou transfornauti odjakživa, snad od batolecího věku.
Někteří se začnou rozkoukávat a objeví to v sobě postupně, s dospíváním a zráním, prostě zjistí, že to, jak "to dělají všichni", nějak není ono. 
Někteří jsou takoví v mládí, ale postupně to vzdají (často nemají kolem sebe dostatek podpory.....)
Někteří jsou takoví uvnitř, ale jsou docela dobře maskovaní)

Nápad je volně inspirován klubem psychonautů, který mnozí znáte (kde se setkávají a sdílejí lidé, kteří vědomě pracují s psychedelickými medicínami).
Ale poslední dobou zjišťuju, že zaměření klubu psychonautů je tím, co hledám, jen zčásti, protože změněné stavy vědomí jsou jen jedním z mnoha druhů nástrojů. 
To, co mě doopravdy láká, je vytvořit prostor ke sdílení pro lidi, kteří jdou ve svém životě nějakou aktivní cestou poznávání, vývoje a změny, kteří chápou a cítí to, co jsem napsala do popisu. 

Už se s řadou takových lidí potkáváme jednotlivě, a zjistila jsem, že ve vzájemné podpoře je nesmírná síla.

Uvidíme tedy, co to udělá :)